Chci darovat nemovitost darovací smlouvou. Nechci aby spadla do dědictví

Jste starší nebo nemocný člověk, chcete darovat nemovitost svému nejbližšímu a nejoblíbenějšímu příbuznému, kterého tím chcete odměnit za jeho starost a péči o vás? Nechcete, aby váš domov po vaší smrti spadl do dědického řízení a vrhli se na něj příbuzní jako supy a to i ti příbuzní, kteří vás neměli za života vůbec rádi? Řešením je darování nemovitosti.

Darovací smlouva – cesta k vaší svobodné vůli

Stále více starších občanů, nebo občanů nemocných se rozhoduje převést svou nemovitost ještě za svého života osobě, která je jim blízká a která si dle jejich názoru tento dar nejvíce zaslouží. Důvodem je skutečnost, že náš právní řád nedává lidem svobodnou možnost, aby si zvolili sami a výlučně, kdo bude po jejich smrti dědit. Zákon tak určuje nepominutelné dědice, kteří musí dědit vždy a závěť je často velmi dobře napadnutelná a zpochybnitelná.

Nezbývá tedy než řešit věc darováním, darovací smlouvou, ještě za života dárce. Dárce tak může ještě za svého život rozhodnout, že nejen svou nemovitost, ale i celý svůj majetek věnuje a daruje osobě, kterou má nejvíce ráda a která má zase ráda jeho. Tímto řešením pak odřízne cestu k jeho majetku lidem, kteří naopak dárce za jeho života pouze využívali, chovali se k němu špatně, nebo o dárce dokonce vůbec nejevili žádný zájem.

V případě zájmu o vypracování či kontrolu darovací smlouvy či právní konzultaci nás kontaktujte na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman