Darování domu a bytu může být i kontroverzní. Neobdarovaní příbuzní se brání

Dárce obdaruje vým domem jednoho ze svých dětí. Obdarovaný syn se totiž o dárce staral, věnoval mu velkou část svého času, poskytoval mu podporu a bylo zjevné, že ho měl nezištně rád. Ostatní děti si žijí vlastní život. K dárci se přijedou podívat jednou za rok na Vánoce a jinak jim dárce nestojí ani za to, aby mu poslali sms. Že vám tento případ také něco připomíná?

Darovat nemovitosti můžete i jednomu z dětí

Není žádným překvapením, že dárce daroval svůj dům svému synovi, který se k němu choval nejlépe. Darování předcházela tato informace i ostatním dětem dárce. Tito se okamžitě vzbouřili a považovali za nespravedlivé, že syn, říkejme mu Petr dostal celý dům a oni nedostali nic. Všem dětem má být měřeno stejně. Ostatní děti tak začali obdarovaného syna nenávidět a začali se radit jak darování buď ještě za života otce nebo po jeho smrti zpochybní. "Tatínek určitě nevěděl co dělá, Petr ho nutil aby podepsal darovací smlouvu, i ktyž to tatínek určitě nechtěl. Tatínek je pod vlivem Petra, který ostatní k tatínkovi nepustí." To vše jsou argumenty, které provází intriky sourozenců Petra.

U darovací smlouvy se vyplatí pomoc odborníka. Je to rychlé a levné

Petr není hloupý a o situaci i závisti svých sourozenců velmi dobře ví. Neudělal tak velkou chybu, aby poslechl rady dárce a svých kamarádů, kteří mu radili stáhnout si na internetu vzor smlouvy na dům a tím ušetří spoustu peněz. Prý ušetří až 20 tisíc korun, které by musel dát právníkovi. Petr si vyhledal na internetu nabídky zpracování darovací smluv velmi jednoduše. Do vyhledavače na portálu Google.com napsal klíčové slovo darovací smlouva a vyhledavač mu vyhledal několik nabídek seriozních advokátních kanceláří na tuto službu. Mezi nimi si pak Petr zvolil nabídku on-line sluby darovací smlouvy a souvisejících dokumentů za celkovou a garantovanou cenu 2 500 korun. Vše měl zpracováno do dvou dnů v perfektní kvalitě. S tatínkem pak pouze ověřili podpisy na poště a Petr jako obdarovaný podal dokumenty na katastru nemovitostí a měl hotovo.

Po smrti tatínka, tedy dárce se sourozenci snažili v rámci dědického řízení napadnou darování Petrovi a dokonce i na něj podali žalobu. Díky kvalitní smlouvě i hladkému a standardnímu průběhu převodu domu, podpořil soud Petra i jeho vlastnické právo, které bylo tímto definitivně potvrzeno.

Pozornost kvalitě a zpracování smluv se Petrovi vyplatila. Petrovi sourozenci, kterým šlo vždy jen o majetek a peníze pak přišli zkrátka a je to dobře.

DAROVACÍ SMLOUVU S VÝMĚNKEM ZPRACOVÁVÁME I V NAŠÍ ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘI PROFIPRAVNIK.CZ, VŠE VYŘIZUJEME RYCHLE A SPOLEHLIVĚ PROSTŘEDNICTVÍM INTERNETU A MAILU - PROFIPRAVNIK@GMAIL.COM

CENA ZA ZPRACOVÁNÍ VŠECH DOKUMENTŮ NUTNÝCH K PŘEVODU ČINÍ 2 500 KORUN A JE KONEČNÁ A ZÁVAZNÁ. V UVEDENÉ CENĚ JE OBSAŽENO ZPRACOVÁNÍ:

- DAROVACÍ SMLOUVY

- NÁVRHU NA VKLAD

- NÁVODU NA VYŘÍZENÍ VĚCI

- SOUVISEJÍCÍ PORADENSTVÍ

ke zpracování dokumentů nám stačí přímo na výše uvedenou mailovou adresu zaslat následující údaje:

- celá jména, rodná čísla a adresy trvalého bydliště dárce a obdarovaného

- číslo bytu (pokud se jedná o byt), jinak číslo popisné domu, nebo číslo pozemku, obec a část obce kde se nemovitost nachází. Možné je také zaslat číslo listu vlastnictví a katastrální území,

- informaci zda se bude převádět celá nemovitost nebo jen podíl nemovitosti  (například 1/2, 1/4 apod.)

- informaci o tom, zda bude zřízován i výměnek pro dárce

Tyto údaje jsou pro zpracování dokumentů a realizaci celé služby zcela dostačující. Dokumenty zpracováváme do dvou dnů od zaslání výše uvedených informací, bez nutnosti návštěvy kanceláře a vynakládání zbytečných výdajů na právní porady, které nejsou v tomto případě vůbec potřebné. Vše lze sdělit několika větami v mailu.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman