Lidé darovací smlouvy používají stále častěji. Chtějí sami určit komu jejich majetek připadne

Dárci, zejména ti staršího věku využívají darování nemovitosti formou darovacích smluv stále častěji. Na darování oceňují jeho snadnost a také výhodnost. Darováním totiž dárce sám na základě vlastního uvážení ovlivní komu svůj majetek daruje. V případě dědického řízení už toto tak jisté není. ČTĚTE DÁLE!

Díky darování nemovitosti rozhodne o vlastnictví dárce už za svého života

Darování totiž umožňuje dárcům rozdělit svůj majetek, zejména vlastnictví nemovitostí přesně tak, jak si přeje. Starší dárci tak ještě za svého života využívají možností, které jim přináší zejména NOZ, aby své nemovitosti darovali obdarovanému ještě za svého života. Darováním nemovitosti za života dárci předcházejí tomu, aby se o jejich majetku rozhodovalo až po jejich smrti, kdy už se nemohou útokům či žalobám neúspěšných dědiců řádně bránit.

Darování nemovitosti nejčastěji potomkům

Dárce tak většinou daruje darovací smlouvou své nemovitosti, tedy byty, domy, nebo pozemky tomu ze svých potomků, který se vůči němu choval nejlépe a který mu také poskytoval v době jeho stáří nejlepší a nejupřímnější péči a projevoval o dárce skutečný a vřelý zájem. Dárce tak daruje svůj majetek tomu z potomků, který ho měl skutečně nezištně rád a on jeho. V jeho rozhodnutí přitom nemůže dárci nikdo překážet. Je pouze na dárci jako vlastníkovi předmětných nemovitostí, komu tyto nemovitosti daruje.

Rozhodnutí o darování, tedy darovací smlouvu a převod na jejím základě nemůže úspěšně zpochybňovat či napadnout žádný jiný příbuzný a dokonce ani sourozenec obdarovaného, který nedostal nic. Není tak pravdou, že obdarovaný, nebo dárce se musí s ostatními dětmi dárce finančně či jinak vyrovnat, nebo že ostatní sourozenci či jiní příbuzní obdarovaného mohou převod darováním napadnout, pokud právě oni nic nedostali. Není to pravda. To však platí pouze za předpokladu, že darování na základě darovací smlouvy od obdarovaného proběhne řádně a správně. Zejména je třeba zajistit, aby darovací smlouva, nebo návrh na vklad do katastru nemovitostí neobsahovali chyby či nejrůznější vady, které by dali možnosti neúspěšným sourozencům či jiným příbuzným převod dárce na obdarovaného zpochybnit.

Bezchybnost darovací smlouvy zajistí především profesiolnální zpracování

Správnost a bezchybnost smlouvy zajistí jak dárci tak obdarovanému nejlépe zpracování darovací smlouvy, návrhu na vklad a návodu na vyřízení v profesionální kvalitě, kterou nabízíme v naší advokátní kanceláři ProfiPravnik.cz za celkovou, konečnou a garantovanou částku 2500 korun. Vše rychle a spolehlivě vyřízeno přes internet bez nutnosti navštěvovat advokátní kancelář a připlácet za zbytečné schůzky a porady s advokátem. Veškerá komunikace, poradenství a pokyny tak probíhají on-line přímo mailovou komunikací.

MÁTE ZÁJEM O ZPRACOVÁNÍ PROFI DAROVACÍ SMLOUVY A SOUVISEJÍCÍ PŘEVODNÍ DOKUMENTY VČETNĚ NÁVRHU NA VKLAD, NÁVODU NA VYŘÍZENÍ A PORADENSTVÍ ZA ČÁSTKU 2 500 KORUN - ptejte se nebo si službu objednejte na mailu advokátní kancelář PROFIPRAVNIK@GMAIL.COM

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman