Darování je i po přijetí NOZ nejlevnější způsob převodu nemovitosti

Darování nemovitosti, tedy bytu či domu na základě darovací smlouvy je i po přijetí Nového občanského zákoníku a dalších předpisů stále bezkonkurenčně nejlevnějším způsobem převodu nemovitosti na obdarovaného. Jedná se také o způsob nejvýhodnější, pokud jsou dárce a obdarovaný příbuznými osobami.

Darování nemovitosti je osvobozeno od daně z příjmu

Darování nemovitosti, tedy domu, bytu nebo pozemku je mezi příbuznými stále osvobozeno od daně z příjmu z daru, kterou známé z minulé doby jako daň darovací. Pokud jsou osoby v příbuzenském poměru jako rodiče, děti, rodiče manžela, manžel, prarodiče, vnuci, vnučky, strýcové, tedy, či osoby, které s dárcem žili alespoň rok před realizací převodu formou darování a společně hradili náklady společné domácnosti, nebo byli na sebe odkázáni výživou, pak nemusí tuto daň hradit.

V dané souvislosti pak nemusí dárce ani obdarovaný nechávat zpracovávat odhad ceny nemovitosti a hradit tak náklady na zpracování posudku v hodnotě 1500 až 3000 korun.

Na katastrálním úřadě se hradí poplatek za darování tisíc korun

Hlavním výdajem spojeným s převodem nemovitosti formou daru a darovací smlouvy je nutnost uhradit správní poplatek ve výši 1000 korun na katastru nemovitostí. Poplatek se hradí buď formou kolkové známky, pokud je návrh na vklad a darovací smlouva zasílány poštou, nebo se hradí přímo na podatelně katastrálního úřadu.

Zpracování darovací smlouvy odborníkem stojí 2500 korun

Dalším a posledním výdajem, který sice už není nezbytný, ale můžeme ho jen doporučit, je zpracování darovací smlouvy, návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí a návodu na vyřízení věci odborníkem, tedy advokátem. Výše částka za zpracování těchto dokumentů na klíč, vše pohodlně a rychle, přímo z Vašeho domova od počítače není nikterak horentní. Zpracování všech potřebných dokumentů činí například u naší kanceláře ProfiPravnik.cz celkovou cenu 2500 korun. Cena je konečná. Objednat službu - PROFI Darovací smlouvy je možné na mailu: ProfiPravnik@gmail.com 

Objednávkou zpracování darovací smlouvy a dalších potřebných převodních dokumentů zajistíte, že s věcí nebude mít dárce ani obdarovaný žádné starosti, a dokumenty budou zpracovány v potřebné kvalitě se zárukou bezproblémového vkladu vlastnického práva obdarovaného do katastru nemovitostí.

Žádné jiné výdaje už se smlouvou darovací a darováním jako takovým již spojeny nejsou.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman