Lidé přestávají slepě a nekriticky užívat vzor darovací smlouvy

V roce 2015 sledujeme poměrně zřetelný trend snižování zájmu o nekritické a povrchní používání vzorů darovací smlouvy. Darovací smlouva ve formě amatérsky zpracovaného vzoru je totiž velmi nebezpečná a úspora 2 500 korun může nakonec klienta vyjít velmi draho. Někdy může být dokonce záměr převodu nemovitosti darování přímo zmařen.

Lidé tak už o volně stažených vzorech darovacích smluv, které mají dárcům či obdarovaným pomoci s darováním nemovitosti, tedy domu, bytu či pozemku, začali významně přemýšlet. Tyto vzory navíc nepoužívají automaticky. Tuto skutečnost sledujeme a potvrzuje ji několik jasných skutečností:

1) Dárce nebo obdarovaný si nechává vzorovou darovací smlouvu zkontrolovat u právníka, případně si ji nechává upravit. Lidé také často poté co zjistí, že cena za kompletní zpracování darovacích smluv, návrhů na vklad a návodu  není vysoká, si nechávají nakonec tyto dokumenty zpracovat u advokáta/právníka, který je zpracuje kvalitně a s garancí bezvadnosti.

2) Dárce a obdarovaní poptávají opravu darovací smlouvy ve chvíli, kdy je darovací smlouva zpochybněna na katastrálním úřadu z důvodu nějaké vážné či drobnější vady. Lidé se tak následně už raději obrátí na právníka nebo advokáta a neriskují už další chyby v převodu darování.

3) Dárce a obdarovaný se častěji dotazují na cenu za zpracování převodních dokumentů k darování nemovitosti a zdůvodňují to tím, že nemají důvěru k volně staženému vzoru - darovací smlouvy.

Vyplňování vzorů pro darovací smlouvu lze přirovnat k tomu, jako kdybychom si sami zašívali roztržené čelo. Ano můžeme vzít jehlu a obyčejnou nit a rozbitou hlavu si zašít sami, nebo to mohou udělat naši blízcí, ale jen málokdy bude výsledek tak jistý a kvalitní, jako kdy ránu zašije zkušený lékař, včetně desinfikování rány nejmodernějšími medikamenty. V tom lepším případě vám rána sroste a zůstane vám jizva, nebo v tom horším případě dostanete do rány zánět a budete muset lékaře stejně navštívit. To vše v době, kdy už jste mohli být dávno vyléčení, pokud by jste nechtěli ušetřit a nezašívali si ránu amatérsky vlastními silami.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman