Darovací smlouva na nemovitost je opět v kurzu

Zájem o zpracování, přípravu, revizi či kontrolu darovací smlouvy na nemovitost se opět zvyšuje. Lidé už pochopili, že je výhodnější darovat nemovitost, tedy dům, byt či pozemek na základě darovací smlouvy a to spíše než celou věc řešit závětí pro případ smrti či jinými obdobnými způsoby.

Darování  nemovitosti prostřednictvím darovací smlouvy je tak stále oblíbenější formou převodu domu, bytu nebo pozemku.

Zájem o darovací smlouvy narůstá

Pro rok 2015 zjišťujeme nárůst zájmu o zpracování darovacích smluv o více než 15 procent proti roku předešlému. Důvodem jsou jak rozsáhlé změny nového občanského zákoníku, tak i zvýšená osvěta a informovanost lidí o možnosti darování nemovitostí v jejich vlastnictví.

Darování nemovitosti je tak jedním ze svou nejrozšířenějších způsobů převodu nemovitosti, hned vedle převodu kupní smlouvou. Kromě samotného darování se také lidé naučili požadovat vkládání podmínek a dalších ustanovení do darovacích smluv. Příkladem je vložení výměnku, věcných břemen, resp. služebností, zákaz dalšího prodeje nemovitosti v době života dárce a mnoho dalších podmínek.

Lidé o darovací smlouvě a darování nemovitosti více přemýšlejí

Lidé tak o darování nemovitosti a jejích podmínkách velmi přemýšlejí a nejedná se v drtivé většině klientů o pouhou formalitu. Naši klienti si stále více uvědomují, že darovací smlouva je jeden z nejvýznamnějších dokumentů, které ve svém životě kdy uzavřeli. Darovací smlouvou totiž svým nejbližším darují svou nemovitosti nebo celé své jmění, aby s ním jejich potomci dále nakládali a užívali jí.

Lidé už tolik vzorům darovacích smluv nevěří

V rámci darování nemovitostí a darovacích smluv také zaznamenáváme nižší využívání různých pochybných volně stažitelných vzorů darovacích smluv na internetu. Tyto vzory se tváří jako způsob, který ušetří lidem částku kolem 2 000 korun, ale to vše za cenu nekvalitního produktu, nekvalitní darovací smlouvy, která velmi často obsahuje chyby a nejasnosti a to často i v případě, kdy na základě této darovací smlouvy katastrální úřad vklad vlastnického práva provede.

Velmi často tak řešíme napadání darovacích smluv ze strany rodinných příslušníků a příbuzných obdarovaného či dárců, kteří se snaží vůli dárce zpochybnit, a to často až po jeho smrti, kdy se dárce nemůže bránit a své stanovisko potvrdit. Darovací smlouvy jsou pak zneplatňovány z formálních důvodů či chyb, kterých si dárce ani obdarovaný v době vyplňování vzoru nevšimli.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman