Dobrá darovací smlouva umožní dobré darování nemovitosti

Jak se taková dobrá a kvalitní darovací smlouva pozná? Darovací smlouva, kterou se můžete pochlubit a ne se za ní stydět je především logicky strukturovaná a uspořádaná, je věcná a jasná, řeší věci, které jsou u darování nemovitosti podstatné a neřeší to nepodstatné a hlavně po jejím přečtení je vám většina ustanovení jasných.

Přitom se nejedná o žádnou malichernost. Mohli jsme už od klienta porovnat darovací smlouvu, kterou si tvořil se svým kamarádem a která byla tak hutná, nesrozumitelná a přeplácaná, že i naši právníci měli problém tuto smlouvu pochopit a porozumět tak vůbec tomu, proč se tam některá zbytečná ustanovení vůbec objevují.

Na druhou stranu si klienti zpracovávají zejména za pomoci vzorů darovacích smluv stažených z internetu smlouvy na jednu stránku, kde chybí i ta nejzákladnější ustanovení, která by v darovací smlouvě měla být. Kupříklad tak dárce a obdarovaný vůbec nemají ve smlouvě uvedeno, zda jsou nebo nejsou osvobozeni od daně z příjmu, dříve daně darovací a na základě jakého příbuzenského vztahu jsou těchto povinností osvobozeni. Vystavují se tak kontrole finančního úřadu a nutnosti dokládání zbytečných podkladů a formalit, kterým se mohli vyhnout, pokud by pojali darovací smlouvu na darovanou nemovitost kvalitně a komplexně. Takovýchto příkladů se pak objevuje mnoho stovek ročně a je vidět, že lidé opakují stále stejné a stejné chyby a následně na to doplací.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman