Darovací smlouvy. Zájem o ně se stále zvyšuje i s ohledem na nový občanský zákoník

Zájem o zpracování darovacích smluv a souvisejících dokumentů u naší advokátní kanceláře se stále zvyšuje. Důvodem je skutečnost, že lidé stále více zjišťují, že převod nemovitosti pomocí darování je nejlevnější a nejefektivnější způsob převodu nemovitosti u příbuzných osob. Cena za profesionální zpracování darovací smlouvy a návrhu na vklad přitom činí částku do 2 500,- Kč, včetně poradenství.

Zájem o zpracování darovací smluv se výrazně zvyšuje. Důvodem je jednak skutečnost, že stále více lidí se přestává obávat převodu své nemovitosti a často i svého domova na své potomky, ale také třeba nejistota ohledně brzkého vstoupení v účinnosti nového občanského zákoníku.

Darování nemovitosti umožní vyjádřit vlastní vůli

Lidé také stále více dávají přednost darování jako způsobu jak mohou sami na základě vlastního rozhodnutí určit kdo se stane a to i v době po jejich smrti vlastníkem jimi vlastněných nemovitostí. V případě dědického řízení, které je jinak výrazně dražší totiž získávají podíl na nemovitosti všichni relevantní dědici, což velmi často znamená prodej nemovitosti a dlouhé hádky o způsob vypořádání vlastnictví k těmto nemovitostem.

Obavy z darování nemovitosti se snižují. Lze využít věcného břemene doživotního užívání

Obavy z darování nemovitostí svým oblíbeným blízkým také zmenšují možnosti zajištění užívání nemovitosti dárcem na základě věcného břemene a dalších zajišťujících institutů, které dají dárci jistotu, že i v případě darování nemovitosti nepřijde o možnost tuto nemovitost nadále v budoucnu užívat, třeba i do své smrti.

Věcné břemeno doživotního užívání se přitom zapisuje do katastru nemovitostí a je tak výslovně vynutitelné, stejně tak je o tomto věcném břemenu každý zainteresovaný člověk informován, protože se jedná v podstatě o veřejnou informaci.

Darovací smlouva je velmi důležitý dokument, nepoužívejte vzory

Vzor darovací smlouvy je dobrá pomůcka, nicméně tato pomůcka je určena pro lidi, kteří se v problematice vyznají, nebo pro odborníky. Rozhodně to není pomůcka pro pouhé vyplnění náležitostí.  Neodborným použitím vzorů tak vznikají velmi často paskvily, které katastrální úřad vrací z důvodu zamítnutí vkladu, nebo se neplatnost ukáže v budoucnu, kdy už je pak velmi těžké situaci napravovat.

V případě zájmu o vyporacování či kontrolu darovací smlouvy či právní konzultaci nás kontaktujte na mail: ProfiPravnik@gmail.com

 

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman