Darování nemovitosti, bytu, domu má od roku 2013 nová pravidla

Pokud chcete darovat nemovitost v roce 2013 pak musíte dodržet nová pravidla pro povolování vkladu do katastru nemovitostí. V opačném případě riskujete zamítnutí návrhu, zdržení celého převodu a jeho opakování, včetně všech nákladů.

Staré návrhy na povolení vkladu končí

Původně používané návrhy na povolení vkladu, které se připravovali neformálně, pouze s uvedením základních zákonných náležitostí od roku 2013 končí. Tyto návrhy už nebude možné podávat a pokud je někdo podá, riskuje tím zamítnutí své žádosti na povolení vkladu, tedy zamítnutí celého návrhu. V takovém případě budete muset vynaložit veškeré náklady související s návrhem na povolení vkladu znovu.  Navíc se celý převod a proces výrazně zbrzdí.

Návrhy na povolení vkladu už jen na předepsaných formulářích

Nové formuláře už mají nejen své zákonné náležitosti jako tomu bylo dříve, ale i novou formální strukturu, kterou je třeba přesně dodržovat. Jakákoliv odchylka či chyba v definování nemovitostí, či stran převodu může vést k zamítnutí návrhu na vklad.

U formuláře je tak nutné vyplnit nejen údaje o dárci a obdarovaném, včetně adres trvalého bydliště, rodných čísel apod. ale také přesně definovat nemovitost, či podíl na nemovitosti, tedy na bytu, domu, pozemku či nebytovém prostoru a do formuláře ho uvést.

Pokud je předmětem daru byt, nesmí se zapomenout ani na podíly na společných částech domu a případně pozemku pod domem, kde je byt umístěn. Jedná se o zákonný podíl, tudíž ho nesmíte za žádnou cenu opomenout.

Pokud si nejste jisti, jak formulář vyplnit a připravit tak, aby byl bezchybný a akceptovatelný katastrálním úřadem, resp. pokud potřebujete pomoci se zpracováním veškerých převodních dokumentů při darování na klíč, kdy cena za kompletní řešení činí 2 500 korun, obraťte se na naši advokátní kancelář a rádi vám pomůžeme.

Kontaktujte naši advokátní kancelář na mailové adrese: ProfiPravnik@gmail.com

Darování nemovitosti  je od daně osvobozeno i v roce 2013

Darování nemovitosti mezi příbuznými osobami je i v roce 2013 osvobozeno od daně darovací. Tato výhoda tak dělá z darování bezkonkurenčně nejlevnější formu převodu majetku.

Darování nemovitosti je nejlevnější. Cena se pohybuje okolo 3 500 korun

Darování nemovitosti vás či obdarovaného nemusí vyjít kompletně na více než 3 500 korun, což představuje čtvrtinu či třetinu nákladů oproti standardním formám převodu jako je kupní smlouva, nebo dědické poplatky a náklady.

V této ceně je zahrnutý jak poplatek za návrh na vklad ve výši 1 000 korun, tak zpracování dokumentů k převodu v profesionální kvalitě na klíč ve výši 2 500 korun. Záleží však na jakou advokátní kancelář se obrátíte a jaké budou její konkrétní ceny a rozsah služeb.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT

Pomohl vám tento článek? Víte o někom
kdo potřebuje právní radu? Budeme rádi za vaše doporučení. »

Štítky: právnické články, právní články

Potřebujete pomoc?

Vložte dotaz do právní poradny - odpovíme Vám nejpozději do 24 hodin, nebo si nechte vyhotovit smlouvu dle vaší potřeby. Za kvalitu ručíme.

Vložit dotaz do poradny Zobrazit smlouvy

Rychlý kontakt

Potřebujete právní pomoc?
Jsme tu pro Vás!

Ušetřit za advokáta může být příjemné, nepříjemné však mohou být důsledky a výrazně vyšší náklady v případě, kdy něco opomenete nebo podceníte a protistrana toho využije.

Úspory za kvalitní právní službu se vám tak mohou výrazně prodražit.

Mgr. Miroslav Zeman